S. No. Date Organiser Competition Name of Participants Class Result
1 11.4.20 Apeejay School Pitampura CONFAB/ Panel Discussion Deesha Kakkar XII B Best Speaker
2 25.4.20 Apeejay School Noida, U.P. Terra Quiz Aditya Singh
Mehak Kanojia
XI  A 3rd Position
3 5.5.20 Narayana Hospital, Gurugram, ASSOCHAM & Apeejay Education Society Poster Competition Anwesha Hota V A Winner
4 7.7.20 The Air Force School, Subroto Park The Quest 2020 - WEB MATTERS Aryan Ghai X A 1st Position
5 10.8.20 Gyan Bharati School, Saket Event - Mnemosyne 2020 (Debate) Akul Chauhan
Bhavya Mohindru
XI A
XI B
2nd  Position
6 10.8.20 Carmel Convent School Event - Tarang Mayukh Mukherjee
Siya Shukla
VI A
X A
2nd Position
7 10.8.20 Carmel Convent School Event - An ode to Charles Dickens Avani Sharma VII A 3rd  Position
8 14.8.20 Red  Roses Public School SPANDAN - Rang Tarang “My Marionette” Artisha Sameer II A 2nd Position
9 14.8.20 Red  Roses Public School Event- Mere to Giridhar Gopal Aranaya Mukherjee XII B   3rd  Position
10 14.8.20 The Red Roses School, Saket SPANDAN “Paridhaan Sayoni Natta V B 3rd Position
11 22.8.20 Manav Rachna International School, Faridabad Indian Music Swastik Sahu V A First Runner Up
12 22.8.20 Manav Rachna International School, Faridabad Event- Performing Arts Dance Parth Sabharwal VIII B Jury's Special Appreciation
13 23.8.20 Air Force Bal Bharti School Music Competition
(Guitar Solo)
Arnay Roy IX 1st Position
14 23.8.20 Air Force Bal Bharti School Event- Scrapyard Wards 2.0 Gaurav Sharma
Garima Yadav
XI A
XI A
2nd Position
15 23.8.20 Air Force Bal Bharti School Event- Weave the unexpected Prakriti Bhatnagar VIII B 3rd Position
16 31.8.2 0 The Foundation School, New Delhi The 3Rs Mission Saanvi Singh V A 3rd Position
17 2.11.20 Fr. Angel School , New Delhi Event- Dot Memoire Ananta Dutta
Aditya Thokchom
Siddartha Joshi
XII A1 XII A2 1st Position
18 2.11.20 Fr. Angel School, New Delhi Event - Nritya Kala - Indian Folk Shreya Ganguly VI B 1st Position
19 2.11.20 Fr. Angel School , New Delhi Event - Thangka Art (Fort Art of Sikkim) Harsh Bardhan Dhal IX C 3rd Position
20 2.11.20 Fr. Angel School , New Delhi Event - Bal Kathain Ria Heavent Malhotra VI B 3rd Position
21 7.11.20 & 8.11.20 Doon International School Riverside Campus REMUN 2020 (In Rajya Sabha committee) Utsav Kumar XII A High Commendation Award
22 7.11.20 Birla Vidya Niketan Skipping Competition Suyash Upadhayaya V B 2nd Position
23 19.11.20 DPS Mathura Road Warp 2000 Clapboard Siddartha Joshi Ananta Dutta Choudhary
Aditya Thokchom
XII A 1st  Position
24 19.11.20 DPS R.K. Puram DIGEX 2020 ‘HI-RES’ Siddartha Joshi Ananta Dutta Choudhary
Aditya Thokchom
XII A 1st  Position
S. No. Date Organiser  Competition Name of Participants Class Result
1. 26.4.19 K.R. Mangalam  School, GK-II Eloquence
Hot Pursuit
Tryst With Shakespeare
Shivoham Dagar
Praney Surha
Satwik Patwal
XII
XII
VII
1st Position
Over All Trophy
1st Position
2. 17.7.19 Air Force Bal Bharti School Thought Flash Adam Bashneen
Bhavya Sharma
V 2nd Position
3. 26.7.19 Apeejay School, Noida LOGO-Programming Harsh Mallick
Bhavya Sharma
V 1st Position
4. 3.8.19 Gyan Bharti School, Saket Swar Alap Theme - Maa Akshaj Soorma
Naman Verma
IX

IX

1st Position
5. 28.8.19 Apeejay Svran Global School, 21-D, Faridabad Artistic Harshbardhan Dhal VIII  

1st Prize