S. No. Date Organiser  Competition Name of Participants Class Result
1. 26.4.19 K.R. Mangalam  School, GK-II Eloquence
Hot Pursuit
Tryst With Shakespeare
Shivoham Dagar
Praney Surha
Satwik Patwal
XII
XII
VII
1st Position
Over All Trophy
1st Position
2. 17.7.19 Air Force Bal Bharti School Thought Flash Adam Bhasneen V 2nd Position
3. 26.7.19 Apeejay School, Noida LOGO-Programming Harsh Mallick
Bhavya Sharma
V 1st Position
4. 3.8.19 Gyan Bharti School, Saket Swar Alap Theme - Maa Akshaj Soorma
Naman Verma
IX

IX

1st Position
5. 28.8.19 Apeejay Svran Global School, 21-D, Faridabad Artistic Harshbardhan Dhal VIII  

1st Prize

Date

Type of Yoga

Organiser

Category

Name of Participants

Class

Result

01.08.19

Pair Rhythmic and Group Competition

Sadhu Vaswani International School

Under -14

Harmeet Kaur
Aditi Surha
Diya Nirvan
Akanksha
Anandita P. Raj

VII B
VII B
VII A
VII B
VIII B

3rd Position

19.08.19

Individual Yoga Competition

Directorate of Education

Sub Junior - Girls

Diya Nirvan

VII A

1st Position

Artistic Yoga

Directorate of Education

Sub Junior - Girls

Diya Nirvan

VII A

1st Position

Rhythmic Yoga

Directorate of Education

Sub Junior - Girls

Anandita. P. Raj

VIII B

1st Position

20.08.19

Individual Yoga Competition

Directorate of Education

Junior - Girls

Aditi Surha
Harmeet Kaur

VII B
VIII A

1st Position
2nd Position

Artistic Yoga

Directorate of Education

Junior - Girls

Aditi Surha

VII B

1st Position

Rhythmic Yoga

Directorate of Education

Junior - Girls

Harmeet Kaur

VIII A

1st Position

Date

Type of Yoga

Organiser

Category

Name of Participants

Class

Result

01.08.19

Pair Rhythmic and Group Competition

Sadhu Vasvani International School

Under -14

Harmeet kaur
Aditi Surha
Diya Nirvan
Akanksha
Anandita P. Raj

VII B
VII B
VII A
VII B
VIII B

3rd Position

19.08.19

Individual Yoga Competition

Directorate of Education

Sub Junior - Girls

Diya Nirvan

VII A

1st Position

Artistic Yoga

Directorate of Education

Sub Junior - Girls

Diya Nirvan

VII A

1st Position

Rhythmic Yoga

Directorate of Education

Sub Junior - Girls

Anandita. P. Raj

VIII B

1st Position

Rhythmic Yoga

Directorate of Education

Sub Junior -Boys

Harsh Mishra

VII A

1st Position

23.08.19

Individual Yoga Competition

Directorate of Education

Junior Boys

Shrikant

VII B

3rd Position

Artistic Yoga

Directorate of Education

Junior Boys

Saransh Gaur

IX B

3rd Position

Rhythmic Yoga

Directorate of Education

Junior Boys

Shrikant

VII B

2nd Position