Our students participated in Zonal Athletics 2011 held at Maharaja Agrasen Public School in the month of October 2011 and secured the following positions:

S.No

NAME

CLASS

EVENT

POSITION

CATEGORY

1

ARYAN GUPTA

III-D

50MT

THIRD

2nd&3rd BOYS

2

ARYAN GUPTA

III-D

LONG JUMP

THIRD

2nd&3rd BOYS

3

NIHARIKA DADU

III-B

LONG JUMP

SECOND

2nd&3rd GIRLS

4

ASHIT JAIN

V-B

60MT

FIRST

4th &5th BOYS

5

RIYA AGGARWAL

IV-C

LONG JUMP

FIRST

4th &5th GIRLS

6

ASHIT JAIN

V-B

RELAY

THIRD

4th &5th BOYS

7

SHIVAM NAYAK

V-D

RELAY

THIRD

4th &5th BOYS

8

SAMARTH DHAWAN

IV-D

RELAY

THIRD

4th &5th BOYS

9

VAIBHAV MAHESHWARI

IV-D

RELAY

THIRD

4th &5th BOYS

10

BHAWNA KAPOOR

V-A

RELAY

SECOND

4th &5th GIRLS

11

RIYA AGGARWAL

IV-C

RELAY

SECOND

4th &5th GIRLS

12

NANDINI ANAND

V-B

RELAY

SECOND

4th &5th GIRLS

13

JAISLEEN KAUR

V-A

RELAY

SECOND

4th &5th GIRLS

14

TUSHAR SURI

VIII-A

100MT

FIRST

SUB JR.BOYS

15

TUSHAR SURI

VIII-A

600MT

FIRST

SUB JR.BOYS

16

RAHUL JAIN

VIII-C

200MT

THIRD

SUB JR.BOYS

17

RAHUL JAIN

VIII-C

400MT

SECOND

SUB JR.BOYS

18

ANMOL GANDHI

VIII-A

SHOT PUT

SECOND

SUB JR.BOYS

19

ANMOL GANDHI

VIII-A

DISCUS

SECOND

SUB JR.BOYS

20

KARTIK BURMEE

XI-A

1500MT

THIRD

SENIOR BOYS

21

ABHAY SIKRI

XI-C

SHOT PUT

FIRST

SENIOR BOYS

22

CHANDRIM RAIZADA

XII-B

100MT

FIRST

SENIOR BOYS

23

CHANDRIM RAIZADA

XII-B

200MT

SECOND

SENIOR BOYS

24

TUSHAR SURI

VIII-A

RELAY 4X100MT

SECOND

SUB JR.BOYS

25

RAHUL JAIN

VIII-C

RELAY 4X100MT

SECOND

SUB JR.BOYS

26

KSHITIJ CHHABRA

VIII-D

RELAY 4X100MT

SECOND

SUB JR.BOYS

27

BHOR CHAUDHARY

VIII-D

RELAY 4X100MT

SECOND

SUB JR.BOYS

28

VARUNI GOEL

VIII-D

400MT

THIRD

SUB JR. GIRLS

29

DISHA TYAGI

VIII-C

LONG JUMP

SECOND

SUB JR. GIRLS

30

DISHA TYAGI

VIII-C

200MT

SECOND

SUB JR. GIRLS

31

DHWANI S. NARANIA

IX-B

LONG JUMP

THIRD

JUNIOR GIRLS

32

VEDITA BHATIA

X-D

800MT

SECOND

JUNIOR GIRLS

33

VEDITA BHATIA

X-D

LONG JUMP

SECOND

JUNIOR GIRLS

34

RADHIKA RANA

XII-C

LONG JUMP

SECOND

SENIOR GIRLS

35

PRATEEKSHA SEHGAL

X-C

SHOT PUT

FIRST

JUNIOR GIRLS

36

CHANDRIM RAIZADA

XII-B

RELAY 4X100MT

THIRD

SENIOR BOYS

37

ABHAY SIKRI

XI-C

RELAY 4X100MT

THIRD

SENIOR BOYS

38

SIDDHARTH RAO

XI-A

RELAY 4X100MT

THIRD

SENIOR BOYS

39

VISHWAJIT SINGH

XI-B

RELAY 4X100MT

THIRD

SENIOR BOYS